instagram @burcuacemstyle

micro blogger


collabs: glamrockgal@gmail.com


Tuesday, July 9, 2013

YVES SAINT LAURENT BABY DOLL MASCARA


Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us


A unique mascara with a patented formula that provides defined volume, lash-by-lash separation, and up-to-24-hour wear. What it does:
Baby Doll creates a full open-eye effect by lifting and separating lashes. The patented formula creates long-lasting volume and intense color that is evenly dispersed with no flakes, clumps, or smudges for up to 24 hours. 
Reach every lash, including the baby ones for a full fringe effect. The brush has duo-length bristles that adapt to all lash types, separating, coating, and multiplying lashes for defined volume.


YSL BABY DOLL RİMEL

Mascara Baby Doll fırça yapısıyla kadınlara kolay uygulama sağlıyor. İki patentle korunan bu çok yönlü fırçanın kalın aralıklı kıllardan oluşan kısmı  kirpiklerde yoğun ve sık bir görüntü sağlarken daha ince ve birbirine yakın kısmı ise en kısa kirpikleri bile tek tek ayırıp iri gözlere kavuşmanızı sağlıyor.

Mascara Volume Effet Faux Cils Baby Doll kirpikleri ağırlaştırmadan onlara ideal yoğunluğu veren, kıvıran ve tek tek ayırmaya yardımcı bir maskara. Tüm kirpikler üzerinde mükemmel bir şekilde dağılıyor.

Hangi parfümeriye gitsem YSL'nin son rimelini denediniz mi harika bişey diyorlardı.Sephora'da makyaj uzmanı bugün kullandığım rimel baby doll deyince tamam dedim denemeliyim.YSL'nin rimelleri zaten ünlüdür yıllarca kullandım ancak baby doll tamam budur dedirtti.Cara Delevingne'de durduğu kadar etkili ;)

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

2 comments:

Nita Lappalainen said...

I so love ysl make up. WS this really good? So you have pictures of yourself wearing it?


http://nita-karoliina.blogspot.fi/

Burcu Acem said...

hey! I will do a FOTD this weekend with YSL BABY DOLL mascara and share it :)