instagram @burcuacemstyle

micro blogger


collabs: glamrockgal@gmail.com


Thursday, October 29, 2009

YUSUF KAYI@ OTTO SANTRAL BACKSTAGE & SHOW & HIS DESIGNS
Yusuf Kayı çevreci bir tasarımcı...Geri dönüşüm amacıyla başlattığı tasarımlar, poşetler,kibrit kutuları,kağıt,kullanılmış cam,metal,eski kot parçaları,gazete kağıdı gibi atıklardan oluşuyor.Doğayla dost olan tasarımcı sadece geri dönüşüm maddeleri değil kumaş kullanarak da tasarım yapıyor:) Dikkati çevre dostu bilince çekmek için çok güzel bi koleksiyon yaratmış.İlk defilesini gecen yılın sonunda benim okulum Bilgi Üniversitesi'ndeki Otto Santral'de yaptı.Ne tesadüf ki dün ordaydım arkadaşlarımla laflarken aklımdan geçti şimdi şurda tekrar bi Yusuf Kayı defilesi başlasa dedim...Kayı ayrıca defilelerinde kendi hayat görüşüne yakın insanları kullanıyor yani profesyonel mankenleri değil hayatında podyuma ayak basmamış mankenlikle alakası olmayan insanları kullanıyor.Spontane biriymiş.Öyle diyor(bu yönü bana benziyor çünkü bende plan yapmaktan hoşlanmam gayet spontane yaşarım.Sahi...kalıplar kimler için yaratılmış?)

Çevre dostu insan hiç kürk ve deri kullanır mı?Kayı tasarımlarında kürk ve deriye yer vermiyor.Tasarımlarını Galatasaray'daki Lazy'de bulmak mümkün(bidaha Lazy'e uğradığımda bakacağım nasılsa hergün gittiğim geçtiğim yerler:)

Fotoğraflar:Süreyya Yılmaz Dernek (Başarılı fotoğraflar için teşekkürler Süreyya!:)

*
Yusuf Kayı is an environmentalist designer ... started designing recycling in order designs with match boxes, paper, used glass, metal, old jeans components, such as newsprint from waste.Eco-friendly designer who not only recycled materials also uses fabric in his designs :) He takes attention to environmentally conscious by his collection.His first collection’s fashion show was at Otto Santral in my master school Bilgi University last year.What a coincidence that I was there at Otto last night with my friends and I wished to start a Yusuf Kayı fashion show spontaneously that moment. .. Kayı also chooses his models fort he show who are close to his live and close to his opinions that they are not professional models whom lives has not set foot on the podium.He is spontaneous.He says so(this direction seems he looks like to me, because I do not like to plan ... I live in very spontaneous pattern.Eco-friendly people will never use fur and leather, do they? Kayı doesn’t use fur and leather in his designs.You can find his designs avaible at Lazy in Galatasaray(I will check out his designs when I frequent Lazy again.You know…I freaquent Galatasaray and that area like almost everyday:)

Photos: Süreyya Yılmaz Dernek (Thanks for the successful photos Süreyya!:)RUNWAY@OTTO:OttoSantral'in ortasındaki masaları birleştirip podyum yapmışlar.

Otto'nun ambiansı ve ışıklandırması ve dekoru ve daha biçok şeyi çok güzel.Dünki Otto fotoğraflarımı da yakında paylaşacağım.

x*o*x*o

*

4 comments:

Anonymous said...

çok yaratıcı bi sunum ve eko-friendly olması modacının çok daha samimi.başarılar.

senemagca said...

Merhaba
Genç ve gelecek vaat eden bir designer.Defile için de baya hazırlıklar yapılmış.çok güzel resimler.tebrik ederim.

eser n. said...

NE GÜZEL.DAHA ÇOK TASARIMCILARI TANITMALISIN BİZE:) DESTEKLİYORUZ SİTENİ DE YAZDIKLARINI DA.YUSUF KAYİ DA YARATICI VE ÖNÜ AÇIK.TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDER İNŞALLAH YURTDIŞINDA.

Anonymous said...

Fashionable istanbul'dan daha iyi
Neydi o eski sezonlardan kalma defileler? Otto Bar'da defile yapmak kimin aklına gelir?bence güzel olmuş.