instagram @burcuacemstyle

micro blogger


collabs: glamrockgal@gmail.com


Wednesday, December 15, 2010

TRENDALARM: ÇAMUR RENGİ OJE / MUD SHADE NAILPOLISH

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
here we go with spring colours and whola! Particuliere  is here^^

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Chanel runway models wore Particuliere

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
even Sandra Bullock spotted wearing Particuliere by Chanel (celebritystyle right).It goes great with purple night gown.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Lilly Chanel-addict

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
images via mua^^

Kış için aldığım ve severek kullandığım koyu kahveden griye çalan ojemi sık sık kullanıyordum ki son bir aydır kayıp...Derken çevremde çok fazla kadının ellerinde bu rengi görmeye başladım.Kafayı kayıp ojeme mi taktım yoksa İstanbul'da yeni ve geç gelen trend mi bu derken yakın bi arkadaşımı da kızlar tuvaletinde durdurup ojelerin çok güzel ne marka dedim; bu çamur rengi dedi. O günden beri (bikaç önceden bahsediyorum) bu ojeye çamur rengi diyorum.Gerçek rengi trend yapan tabiki ojelerin kare ası Chanel'in Particuliere nail polish'i.Particuliere  ilkbahar/yaz 2010 Chanel defilesinden kalma bi renk.İstanbulda neden bukadar popüler oldu birden? Günlerdir havanın rengi de bukadar karanlık olduğundan, kış psikolojisi olabilir mi? Bugün güzellik salonunda manikürcü kıza varsa çamur rengi oje sürelim dedim.Kız da bu rengin çok popüler olduğunu, sipariş verdiğini ancak stokta yok cevabı aldığını söyledi de sanki içine atmış da ben ortaya çıkarmışım gibi anlattı da anlattı.Bu rengin Pastel marka tonunu istiyormuş ki benim kayıp ojem de Pasteldi. Ojeyi sürerken bana bu rengi aslında hiç beğenmediğinden de bahsetti durdu ama benim de gözlemlediğim gibi herkes bu rengi istiyormuş son günlerde.Chanel Particuliere  "beauty blogger"larının da kadrajına gireli çok olmuş bile.Ama daha çok Chanel ojelerin renk trendi yaratma özelliği üzerine yazılar okudum.Sahi, ne olacak bu Chanel ojelerin her sezonki trend belirleme krallığı? Çamur ojenizi sürün bakalım trendseverler...Jade'i ben çok sevmemiştim.Particuliere'e sonbahardan beri takıntılıyım.


Recently, I spotted a new trend in Istanbul : The hottest nail color, Particulière, designed by Chanel makeup director Peter Philips, is a less shimmery mauve/gray.I am totally into this color and had a steal tube that got lost in previous weeks at home (i have no idea what happened to the tube at home) and recently I came across to so many women wearing this color so,I stop and ask them and one of my friends told me its mud shade.and from that momet I call this shade MUD.I wasn't a big fan of Jade color trend of last summer but i couldn't help falling for Particuliere since autumn.Its totally a hot trend in Istanbul now: MUD NAILS.
I know its not a global new trend but its so hot these days in ISTANBUL.I am extremely into mud nails because it goes great with winter clothes neutrals to grays and blacks.Do you feel like the winter air has something to do with dark nails?Maybe.why not? Today I went to a beauty salon and had my nails painted in mud shade and the manicure girl told me that its very hot and they are out of stock of this shade everywhere.I know I am the good observer darling.Yawn.


5 comments:

DB JUNK said...

Canlı renkleri severken son dönemlerde pastel tonların hastası olduk:)

Anonymous said...

I love chanel nail polish collections.They have a huge influence on trends.

istanbulfashionaddict said...

re DB JUNK: Kesinlikle! canlı renkler yazın güzel :)

re anonymous: chanel creates colours that work.

istanbulfashionaddict said...

re DB JUNK: Kesinlikle! canlı renkler yazın güzel :)

re anonymous: chanel creates colours that work.

Meekay said...

Love Chanel, great colours!!

http://thefashioninbox.blogspot.com